Fotowoltaika

Fotowoltaika to wyjątkowe rozwiązanie, ponieważ wpływa pozytywnie nie tylko na stan portfela czy niezależność energetyczną, ale także na nasze środowisko naturalne. Szerokie spektrum zalet i oddziaływania – sprawia, że instalacje fotowoltaiczne cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Fotowoltaika jest przykładem nowoczesnego podejścia do życia, opartego na wykorzystywaniu dobrodziejstw rozwoju cywilizacyjnego i jednoczesnego poszanowania dla otaczającej nas przyrody.

Fotowoltaika —
dlaczego to się opłaca?

Szybki zwrot instalacji
– średnio 6-7 lat
Obniżasz rachunki za prąd
nawet o 90%
Możesz skorzystać z programów dofinansowań
W pełni bezobsługowa instalacja
Zabezpieczasz się przed wzrostem cen

Z czego składa się i jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna zbudowana jest z paneli (modułów) fotowoltaicznych, inwertera (falownika), konstrukcji mocującej do dachu lub gruntu oraz pomniejszych komponentów, jak np. przewody czy złącza. Jakość każdego z tych elementów bezpośrednio przekłada się na żywotność całego systemu, ale przede wszystkim wpływa na efektywność związaną z produkcją energii elektrycznej.

Moduły fotowoltaiczne składają się z łączonych szeregowo ogniw fotowoltaicznych, wykonanych z krystalicznego krzemu. Ogniwa fotowoltaiczne przechwytują energię słoneczną, którą zamieniają na prąd stały. Precyzyjniej rzecz ujmując – fotony padające na krzemową płytkę – przyczyniają się do wybicia i wprawienia w ruch elektronów, czyli zainicjowania przepływu prądu elektrycznego.

Wygenerowany w powyższy sposób prąd stały, przesyłany jest za pośrednictwem przewodów do inwertera, gdzie następuje przetworzenie go do postaci prądu przemiennego (230 V), który zasila tradycyjną instalację elektryczną.

W zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej, wyprodukowany prąd można wprowadzić do wewnętrznej sieci użytkowej i spożytkować na własne potrzeby (np. zasilanie urządzeń domowych), zmagazynować lub odsprzedać.

System PV najbardziej wydajny jest w momencie intensywnego nasłonecznienia, natomiast w okresie jesienno-zimowym jego wydajność słabnie. Dla właściciela mikroinstalacji prosumenckiej nie stanowi to problemu, ponieważ dzięki umowie z zakładem energetycznym, może wykorzystywać wówczas przekazane nadwyżki produkcyjne.

Proces nabycia instalacji fotowoltaicznej

Fachowy montaż instalacji PV – istotny element udanej inwestycji w fotowoltaikę

Wysoki standard poszczególnych elementów instalacji fotowoltaicznej z pewnością jest bardzo ważny, ale równie istotną kwestią jest odpowiedni montaż. Staranne mocowanie konstrukcji i podłączenie instalacji z zachowaniem należytych wymogów – to gwarancja bezpieczeństwa, trwałości oraz maksymalnej wydajności produkcyjnej paneli fotowoltaicznych.

Wsparcie EL-GREG przy doborze instalacji

Na etapie tworzenia koncepcji, nasi doradcy zasugerują optymalne i najbardziej ekonomiczne rozwiązania w zakresie fotowoltaiki dla domu i firmy. Przedstawimy oferty w różnych wariantach i kalkulacjach, a w razie potrzeby – pomożemy też w zdobyciu środków finansowych na realizację całego zadania.

Niedoszacowanie mocy instalacji fotowoltaicznej spowoduje mniejszą efektywność finansową i dłuższy zwrot nakładów inwestycyjnych, ponieważ niedobory produkcyjne trzeba będzie uzupełniać z sieci energetycznej na warunkach komercyjnych. Z drugiej strony przewymiarowanie fotowoltaiki – skutkuje nadprodukcją i magazynowaniem u operatora sieci nadmiernej ilości energii, która nie zostanie w pełni wykorzystana. Zbyt duża moc instalacji PV to także większe koszty inwestycyjne.

Fotowoltaika a inne EKO-instalacje
oferowane przez EL-GREG

Największe korzyści z fotowoltaiki osiąga się z chwilą rozszerzenia opcji wykorzystania darmowej energii wyprodukowanej przez system fotowoltaiczny. Podążając za aktualnymi trendami rynkowymi, potrzebami naszych klientów oraz możliwościami maksymalnego wykorzystania prądu pochodzącego z instalacji PV, EL-GREG przygotowaliśmy kompleksową ofertę na inne instalacje.

Poradniki

Skorzystaj z naszej bazy wiedzy.

Nasze realizacje fotowoltaiczne

Działamy już od wielu lat, udało nam się stworzyć ponad 150 instalacji.

Budynek biurowy Skierniewice 59KWp

Zakład produkcyjny Skierniewice 59KWp

Skierniewice – 10 kWp

, 10 kWp

Skierniewice – 42 kWp

, 42 kWp

Skierniewice – 11 kWp

, 11 kWp

Napisz do nas

Jeśli chcesz wycenić którąś z usług lub masz do nas pytanie — daj nam znać.

    Szybki kontakt:
    505 054 354 biuro@elgreg.pl